farklıhaber8 'in Haberi       17.12.2011

Nevşehir'de cami inşaatında göçük

Nevşehir'in Acıgöl ilçesindeki bir cami inşaatında göçük meydana geldi. İnşaat kalıplarının çökmesi sonucu meydana gelen göçükte bir işçi hayatını kaybetti.

 İlçedeki Organize Sanayi Bölgesinde yapımı devam eden caminin inşaatında henüz belirlenemeyen bir nedenle göçük yaşandı. Olay sonrası 9 işçinin inşaat kalıpları ile demir yığınları altında kaldığı bilgisi üzerine, çok sayıda itfaiye ekibi ile arama kurtarma birliği bölgeye sevk edildi.
Acıgöl'deki bir cami inşaatında meydana gelen göçük sonrası ilçeye giden Vali Abdurrahman Savaş ve Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, olay yerinde incelemelerde bulunarak, yetkililerden bilgi aldı.
Vali Savaş, gazetecilere yaptığı açıklamada, Organize Sanayi Bölgesindeki  caminin hayırseverler ve iş adamları tarafından yaptırıldığını bildirdi. Cami inşaatının yaklaşık 2 yıldır sürdüğünü dile getiren Savaş, ''İnşaatta sabah saatlerinde bu üzücü olay meydana geldi. 10 kadar işçi buradaydı. 9'u inşaatta çalışıyordu. Göçük nedeniyle 8 işçi yaralı olarak kurtarıldı, 1 işçiyi de maalesef kaybettik' dedi.
Nevşehir Belediye Başkanı Ünver de, olaydan duydukları üzüntüyü dile getirdi.
Bu arada enkaz altında kalarak yaşamını yitiren işçinin Ordu nüfusuna kayıtlı Ahmet Ağca (31) olduğu belirlendi.
Cami inşaatında iskelenin çökmesi sonucu meydana gelen göçük nedeniyle enkaz altında kalan başka işçi bulunmadığı bildirilirken, jandarma ekiplerinin her ihtimale karşı enkaz tamamen kaldırılıncaya kadar köpekler ile arama çalışmalarını sürdüreceği kaydedildi.
Acıgöl ilçesindeki Organize Sanayi Bölgesinde yapımı devam eden caminin kubbesi için kurulan iskelenin çökmesi sonucu yaralanan 8 işçinin tedavileri ise Nevşehir Devlet Hastanesi ile bir özel hastanede sürüyor.