haber:  ORiJiNAL HABER iCiN TIKLAYIN

Yangın tatbikatında facia; 11 yaralı

 - 28 Kasım 2011  -

Bitlis'in Ahlat İlçesi'nde bir okulda yapılan yangın tatbikatı sırasında yakılan ateşin yeniden alevlendirilmesi için üzerine tiner dökülünce patlama meydana geldi. Olayda 2'si ağır olmak üzere 11 öğrenci yaralandı. Yaralı öğrenciler, Bitlis ve Diyarbakır'a sevk edildi.

Olay, bugün saat 14.15 sıralarında Bitlis'in Ahlat İlçesi'nde bulunan Çok Programlı Lise'nin okul bahçesinde meydana geldi. Öğrencilere yangına müdahalenin öğretilmesi için tatbikat yapıldı. Bunun içinde okulun bahçesine odun toplanarak ateş yakıldı. Ancak tatbikat için kullanılan ateşin alevleri sönüp közleşince çevrede bulunan bir kişi tarafından ateşin üzerine tinel döküldü. Bu sırada da patlama meydana geldi. Patlamada etrafa saçılan ateş parçaları çevrede bulunan öğrencilerin elbiselerini tutuşturdu. Bir anda alevler içerisinde kalan öğrenciler, öğretmenler ve arkadaşlarının müdahalesi ile söndürülürken, olayda 2'si ağır olmak üzere 11 öğrenci yaralandı.

Yaralı öğrenciler olay yerine çağrılan ambulanslarla önce Ahlat Devlet Hastanesi'ne ardından da Bitlis ve Diyarbakır'a sevk edildi.