Başhekim, kamyonun altında can verdi

                                                                                                          güncellenme zamanı 19.46 | 16.9.2009

Kaynak: http://www.milliyet.com.tr/Yasam/SonDakika.aspx?

Mustafa ÖZDABAK/İSTANBUL, (DHA)

GÖKTÜRK otoyolu, Kemerburgaz Sapağı yakınlarında emniyet şeridine park etmiş kamyona öğlen saat 13.00 sıralarında arkadan çarparak altına giren, Topçular Dispanseri Başhekimi Ahmet Usul olay yerinde hayatını kaybetti. Başhekimi sıkıştığı yerden, itfaiyenin kurtarma ekipleri çıkardı. Bu arada olay yerine gelen 112 görevlilerinin, cenazeyi ambulansa almaması nedeniyle, jandarma ile sağlık ekibi arasında tartışma yaşandı. Ceset torbası içinde, bir süre yol kenarında bekletilen cenaze daha sonra, İstanbul Adli Tıp Kurumu aracı ile götürüldü.

Göktürk yönüne giderken, ön tekerleği patlayan Abidin A. yönetimindeki 34 JNK 36 plakalı hafriyat yüklü kamyon, emniyet şeridine park etti. Kamyon şoförü yaklaşık 30 metre geriye de reflektör koyarak önlem aldı. Bu sırada 34 AU 4221 plakalı otomobiliyle gelen 57 yaşındaki başhekim Ahmet Usul kamyona arkadan çarpıp, altına girdi. Olay yerine gelen sağlık ekibi, sürücünün araç içerisinde hayatını kaybettiğini belirledi. İtfaiye yarım saatlik çalışmasıyla ,Usul'u sıkıştığı şoför mahallinden çıkardı.

Jandarma, 112 görevlilerine doktorun cesedinin ambulansa alınmasını istedi. 112 görevlileri ise, cesedi ambulansa koymamakta ısrar etti. 112 görevlileri, komuta merkezinden emir gelmedikçe ambulansa ceset alamadıklarını söyledi. Bu arada otoyol gibi hassas bölgelerde 112 ekibinin cenazeyi almanın görevi olduğu öğrenildi. Hayatını kaybeden 2 çocuk babası Ahmet Usul’un aynı zamanda bir madencilik şirketinde, işyeri doktorluğu da yaptığı belirtildi.